Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. januára 2013 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

VVS zvýšila na rok 2013 vodné o 2,4 % a stočné o 4,9 %

„Pre štandardnú štvorčlennú domácnosť, ktorá má priemernú spotrebu 30 m3 na osobu ročne, to bude znamenať rast nákladov 10,61 eura na rok,“ uviedla dnes ďalej pre novinárov ekonomická riaditeľka VVS Anita Gašparíková. Náklady na spotrebu jedného litra pitnej vody vychádzajú na 0,0025 eura.

Základné faktory, ktoré zvyšujú ceny vodného a stočného, sú podľa Gašparíkovej ekonomicky oprávnené náklady, spotreba vody a rozsah kanalizačnej a vodovodnej siete.

Cena vodného je tak na východnom Slovensku najdrahšia, cena stočného druhá najlacnejšia. „Máme veľké siete a nízku napojenosť zákazníkov, oproti iným spoločnostiam máme menej prípojok na jeden kilometer, a toto všetko pôsobí na cenu,“ konštatoval generálny riaditeľ VVS Stanislav Hreha.

VVS pripravuje sedem projektov na využitie eurofondov, jasnejšie v ich realizácii by malo byť v polovici roka. „Momentálne pracujeme na veľkom projekte Bodva za zhruba 56 miliónov eur, čiže odkanalizovanie, aj pripojenie na vodu v povodí Bodvy, týka sa to približne 18 obcí,“ uviedol Hreha.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam a videozáznam.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.