Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. novembra 2014 Ostatné od Energia.skTASR

VVS: Ceny vodného a stočného na budúci rok sa nemenia

„Ekonomické ukazovatele nám vyšli tak, že nemusíme meniť cenu, samozrejme, za predpokladu terajších podmienok, ktoré stanovil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví na výpočet vodného a stočného,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ VVS Stanislav Hreha.

VVS od tohto roku zavádza namiesto doterajších mechanických vodomerov nové elektromagnetické. K ich výhodám patrí väčšia spoľahlivosť, diaľkový odpočet, ako aj bezprostredné zachytenie prípadnej poruchy na dispečingu. Chod elektronického vodomeru je zabezpečený batériou, ktorá vydrží 16 rokov. „V súčasnosti potrebujeme vymeniť asi 146.000 vodomerov. Môj odhad je, že to bude trvať od štyroch do šiestich rokov. Pre zákazníkov to bude bezplatné,“ uviedol Hreha. S účinnosťou od 1. novembra 2014 je takýto moderný vodomer v rámci Projektu Prípojka za jedno euro súčasťou realizácie vodovodnej prípojky na náklady VVS.

Vodárenský podnik prišiel aj s novinkou v rámci elektronického zasielania faktúr. Klienti VVS si môžu vytvoriť svoje konto prostredníctvom portálu Zelená pošta, na ktoré bezplatne prijímajú elektronické faktúry, a to nielen z VVS, a spravujú ich na jednom mieste. Cieľom je skvalitniť služby, zvýšiť komfort klientov a prispieť k ochrane životného prostredia.

V rámci projektov s využitím eurofondov na plánovacie obdobie 2014-2020 pripravila VVS desať projektov zameraných najmä na budovanie kanalizácií a čistiarní odpadových vôd s celkovými nákladmi za vyše 110 miliónov eur. Najväčším chystaným projektom je intenzifikácia úpravne vody Stakčín s rozpočtom 24,6 milióna eur.

UPOZORNENIE: TASR vydáva k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.