Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

VSE: Zákazníci sa sťažujú na nekalé praktiky podomových obchodníkov s elektrinou

„V prípade, že zákazníka osloví podomový predajca, ktorý tvrdí, že to tak je, nemá pravdu. Všetkých zákazníkov upozorňujeme, aby neverili týmto vyhláseniam a radšej zavolali na Linku 0850 123 333,“ zdôraznila Danihelová. Dodala, že spoločnosť je naďalej dodávateľom elektriny pre viac ako 500.000 zákazníkov východného Slovenska.

Spoločnosti sa mali zákazníci tiež sťažovať na to, že ich navštevujú predajcovia, ktorí vyberajú poplatky v hotovosti priamo doma u zákazníka a pod zámienkou energetického poradenstva žiadajú predloženie faktúry za elektrinu. „VSE však nevyberá poplatky doma u zákazníkov a ani nemení spôsob fakturácie,“ zdôraznila hovorkyňa spoločnosti.

VSE zároveň pripomína ľuďom, že platná slovenská legislatíva umožňuje brániť sa proti obchodným zmluvám, ktoré boli uzatvorené za nevýhodných podmienok, alebo bez dostatočnej informovanosti. Najmä v prípade zmlúv, ktoré podpísali vo svojej domácnosti. Zákazník môže druhej zmluvnej strane písomne doručiť odstúpenie od zmluvy v lehote do siedmich pracovných dní od jej uzavretia aj bez udania dôvodu a druhá zmluvná strana musí toto odstúpenie rešpektovať.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.