Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

VSE vyhlásila pre školákov 6. ročník súťaže Energetika

Už po šiestykrát vyhlásila spoločnosť Východoslovenská energetika a. s. tvorivú súťaž Energetika 2012. Je určená žiakom základných škôl Prešovského a Košického kraja, ktorí v rámci zadaných úloh zvlášť pre I. a II. stupeň môžu ukázať výtvarné a literárne schopnosti. „VSE odmení najlepších autorov atraktívnou elektronikou. Naprázdno neobídu ani školy, pre ktoré žiaci môžu získať finančné prostriedky na zlepšovanie vzdelávacieho procesu,“ informovala hovorkyňa spoločnosti VSE Andrea Danihelová.

Pred žiakov 1. až 4. ročníkov postavili úlohu vytvoriť reklamný plagát formátu A3, ktorý bude navádzať na šetrenie energiami. Povinnou súčasťou je reklamný slogan.

Starší žiaci sa môžu tohto roka popasovať s napísaním scenára na reklamný spot – audio alebo video, ktorý bude zodpovedať 30 až 60-sekundovému časovému intervalu. Opäť by nemali zabudnúť na reklamný slogan a pomenovanie postáv, ak v ňom vystupujú.

Ako uviedla Danihelová, VSE cez školskú súťaž upozorňuje na problematiku plytvania energiami a hľadá možnosti, ako budúcich spotrebiteľov v tomto smere vzdelávať už v ranom veku. „Rok 2012 je špeciálnou príležitosťou upriamiť na potrebu šetrenia energiami pozornosť. Organizácia Spojených národov ho totiž stanovila za Medzinárodný rok trvalo udržateľnej energie pre všetkých, a tak sme sa k tejto iniciatíve pripojili aj cez úspešnú súťaž Energetika,“ dodala.

Školy, resp. žiaci môžu svoje práce zaslať do 24. februára 2012 poštou (na adresu VSE a.s., Mlynská 31, 042 91 Košice) alebo mailom na adresu sutaz@vse.sk.

Podmienky súťaže si môžete stiahnuť na tejto linke.

Zdroj: VSE, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.