Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

VSE v minulom roku s nárastom tržieb i zisku

Východoslovenskí energetici predali vlani 3 188 gigawatthodín elektriny, čo je približne na rovnakej úrovni ako v predchádzajúcom roku. Domácnostiam firma predala necelých 1 200 gigawatthodín elektriny, zvyšok firemným zákazníkom. Spoločnosť v minulom roku investovala vyše 50 mil. eur. Väčšina prostriedkov smerovala do obnovy a modernizácie sietí. „Najvýznamnejšou vizitkou v tejto oblasti je dostavba elektrickej stanice Košice IV a pokračujúce práce na unikátnom viacsystémovom vedení na trase Lemešany-Bukovec,“ dodal Hejcman. Firma ku koncu vlaňajška zamestnávala takmer 1 600 pracovníkov.

Energetici očakávajú v tomto roku neľahké obdobie. „Keďže predikcie vývoja slovenskej ekonomiky nepredpokladajú pre tento rok výrazný rast, aj my očakávame len mierne zvýšenie celkového objemu distribúcie,“ uviedla firma, ktorá v tomto roku očakáva pre zvýšenie konkurencie mierny pokles objemov predaja elektriny. Podnik plánuje aj v tomto roku rozvoj a obnovu distribučnej sústavy východného Slovenska. Na tento účel vyčlenila firma 40 mil. eur. Ďalších 8 mil. eur investuje podnik do IT, obnovy vozového parku a nehnuteľností či na rozvoj projektov tykajúcich sa obnoviteľných zdrojov.

Východoslovenská energetika je energetická spoločnosť, ktorá poskytuje komplexné služby spojené s odberom elektriny. Predmetom činnosti VSE je nákup elektriny od výrobcov a jej predaj približne 500 tisíc zákazníkom. Vlastníkom akcií VSE je Fond národného majetku (51 %) a nemecký koncern RWE (49 %).

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.