Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. apríla 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

VSE: Opäť upozorňujeme zákazníkov na nekalé praktiky

Nekalé praktiky na trhu s elektrinou poškodzujú dobré meno každej spoločnosti, ktorá hrá FAIR PLAY.

Kroky konkurencie nie sú vždy v súlade s pravidlami fair play. „VSE víta zdravú konkurenciu. To, na čo upozorňujeme, je fakt, že niektorí zákazníci by nezmenili dodávateľa, ak by sa nestali obeťou nekalých praktík,“ vysvetľuje obchodný riaditeľ spoločnosti Miroslav Kulla. 

Najviac na to doplácajú samotní odberatelia elektriny

VSE aktívne vystupuje proti nekalým praktikám aj preto, že na ne doplácajú najmä samotní odberatelia. „Hovoríme o spotrebiteľoch, ktorých zavádzajúcimi, resp. neúplnými informáciami uviedli do omylu,“ zdôrazňuje M. Kulla.    

Ochrana spotrebiteľa je jednou zo základných priorít Európskej únie a premieta sa samozrejme aj do zákonov SR. Spotrebiteľa pred nekalými praktikami chráni viacero predpisov.  

Dohľad nad ochranou spotrebiteľa prevzali také kľúčové inštitúcie ako sú Úrad pre reguláciu sieťových odvetví či Slovenská obchodná inšpekcia.  

VSE je tiež pripravená pomôcť. Zákazníkom odporúčame, aby nás v prípade akýchkoľvek pochybností čo najskôr kontaktovali na bezplatnej Linke bezpečného predaja 0800 123 532 a overili si všetky poskytované informácie.

Zdroj: VSE

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.