Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektraren gabcikovo seas.jpg
Foto: www.seas.sk
7. mája 2024 Obnoviteľné zdroje OZEVodná energia od Energia.skSITA

Vodohospodárska výstavba plánuje naďalej predávať vyrobenú elektrinu na veľkoobchodnom trhu

Vodohospodárska výstavba, ktorá okrem iného prevádzkuje Vodnú elektráreň Gabčíkovo, plánuje naďalej predávať vyrobenú elektrinu na veľkoobchodnom trhu. Ako uviedlo Ministerstvo životného prostredia SR, elektrinu z našej najväčšej vodnej elektrárne si budú môcť kúpiť všetci obchodní partneri, ktorí spĺňajú všetky legislatívne požiadavky kladené na subjekty obchodujúce s elektrinou, a s ktorými má uzatvorenú rámcovú zmluvu.

Štátny podnik Vodohospodárska výstavba nevyužíva a ani nebude nikdy využívať schránkové firmy na predaj elektriny. Vodohospodárska výstavba predáva elektrickú energiu transparentne za trhovú cenu a nevylučuje žiadnych obchodných partnerov z možnosti predložiť cenovú ponuku a s Vodohospodárskou výstavbou uzavrieť rámcovú zmluvu. Predaj sa realizuje podľa princípu najvyššej trhovej ceny a zabezpečenia pohľadávok firmy,“ informovalo ministerstvo životného prostredia.

Podpísaná rámcová zmluva

Vodohospodárska výstavba ostatne podpísala rámcovú zmluvu so spoločnosťou Djerelo. „Samotná rámcová zmluva nijako nezaväzuje podnik k predaju alebo nákupu elektriny. Navyše, podnik aktuálne nemá so spoločnosťou Djerelo dohodnutý žiadny obchod pre predaj a ani kúpu elektriny v roku 2024 a ani ďalších rokoch,“ dodalo ministerstvo životného prostredia.

Spoločnosť spĺňala všetky legislatívne požiadavky kladené na subjekty obchodujúce s elektrickou energiou, prebehli bežné rokovania zástupcov oboch spoločností.

Rozširovanie obchodných partnerov

Štátny podnik chce okruh obchodných partnerov rozširovať, plánuje maximalizovať výnosy pri predaji a kúpe elektrickej energie a záruk pôvodu z obnoviteľných zdrojov energií za podmienok vychádzajúcich z vývoja na veľkoobchodného trhu.

Vodohospodárska výstavba priebežne realizuje predaj elektriny v súlade so svojou obchodnou stratégiou a v čase predaja vyhľadáva optimálny dopyt na strane nákupu elektriny,“ uzavrelo ministerstvo životného prostredia.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.