Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
27. mája 2021 Vodík od Energia.skSITA

Vo Veľkých Kapušanoch začal Eustream s výrobou vodíka z obnoviteľných zdrojov

Chceme tak prispieť k dekarbonizácii medzinárodnej prepravy a urobiť tým dôležitý krok v našom pláne byť stopercentne pripravený na budúcu prepravu obnoviteľných a nízkouhlíkových plynov. Okrem podpory dekarbonizačných cieľov ide aj o ďalší technologický a strategický rozvoj kompresorovej stanice na východe Slovenska,“ povedal generálny po stretnutí s poslancami parlamentného hospodárskeho výboru vo Veľkých Kapušanoch Ňukovič.

Eustream je slovenský prepravca zemného plynu, ktorý prevádzkuje prepravnú sieť pozostávajúcu zo štyroch až piatich paralelných plynovodných potrubí spájajúcich Ukrajinu Českú republiku, Rakúsko, Maďarsko a čoskoro aj Poľsko.

Spoločnosť sa stala súčasťou európskej iniciatívy European Hydrogen Backbone, ktorej cieľom je podporiť budúce prepravné trasy pre vodík v Európskej únii.

Iniciatíva plánuje vytvoriť sieť takmer 40-tisíc kilometrov potrubí pre vodík spájajúcich 21 európskych krajín do roku 2040. „Slovenská časť predstavuje dôležitý príspevok k tejto iniciatíve umožňujúci budúcu prepravu vodíka potenciálne dodávaného z Ukrajiny, alebo ďalšie cezhraničné toky,“ konštatovala spoločnosť Eustream.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.