Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohovor výberové konanie komisia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
26. júna 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Vo veľkých energetických firmách dôjde k ďalším personálnym zmenám, chystá ich ministerstvo hospodárstva

Tentokrát rezort vyhlásil výberové konania, v ktorých bude hľadať nových členov predstavenstva vo firmách Východoslovenská energetika, Východoslovenská distribučná, Východoslovenská energetika Holding, Stredoslovenská energetika, Stredoslovenská distribučná, Stredoslovenská energetika Holding, Západoslovenská energetika, Západoslovenská distribučná a ZSE Energia.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 2. júla. Samotné výberové konanie bude najskôr u západoslovenských energetikov (8. júla), nasledovať budú východoslovenskí energetici (10. júla) a na záver prídu na rad stredoslovenskí energetici (13. júla). Kandidátov bude hodnotiť na výberovom konaní výberová komisia, ktorú určí minister hospodárstva.

Z uchádzačov, ktorí najlepšie splnia všeobecné a odborné predpoklady výberová komisia spracuje zoznam o výsledku výberového konania a predloží ho ministrovi. O nominácii zástupcov štátu do orgánov spoločností z predloženého zoznamu rozhodne minister hospodárstva SR,“ informoval rezort hospodárstva.

Štát vlastní v spomínaných firmách 51-percentné podiely. Manažérske právomoci však majú strategickí investori, ktorí ovládajú zvyšné 49-percentné podiely. U východoslovenských energetikov je investorom nemecká spoločnosť RWE, u stredoslovenských energetikov československá energetická skupina EPH a u západoslovenských energetikov nemecká energetická skupina E.ON.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.