Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Vlastníkom sninskej teplárne sa stala spoločnosť GGE

Ako uviedol, cenu transakcie obe spoločnosti nezverejnili. „Týmto predajom zavŕšila SLAVIA CAPITAL svoje sedemročné pôsobenie v spoločnosti Energy Snina, počas ktorého sa podarilo v Snine vybudovať modernú, environmentálne orientovanú tepláreň,“ doplnil Benčurik s tým, že od roku 2005 dosiahla celková výška investícií do rozvoja sninskej spoločnosti zhruba 8 miliónov eur. Nosná časť prostriedkov smerovala do obstarania kotlov na spaľovanie biomasy, elektrostatických odlučovačov a kúpy štiepkovača.

„Najväčšiu investíciu v podobe tepelného agregátu s inštalovaným výkonom 16 megawattov uviedla Energy Snina do prevádzky v závere roka 2008. Táto investícia predstavovala 4,72 milióna eur a jej financovanie prebehlo so 65-percentným podielom zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu,“ vysvetlil hovorca skupiny SLAVIA CAPITAL.

Investície z uplynulých rokov majú podľa jeho slov pozitívny dopad na životné prostredie regiónu. „V roku 2005 vyprodukovala sninská tepláreň celkovo 62.999 ton (t) CO2, kým v roku 2009 to bolo 24.303 t. V roku 2010 sa do ovzdušia vypustilo zhruba 18.500 t emisií CO2,“ uzavrel Benčurik.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.