Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vladimír Šucha
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vladimír Šucha. Foto: www.vladimirsucha.sk
19. júla 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Vladimír Šucha sa stal zástupcom generálneho riaditeľa JRC

Svoju činnosť vo funkcii zástupcu generálneho riaditeľa JRC začal návštevou Európskeho laboratória pre krízového riadenie, laboratória pre emisie (VELA) a Európskeho referenčného laboratória pre znečistenie ovzdušia (ERLAP) a laboratória nanobiotechnológií.

Už v minulosti pôsobil na pôde EÚ, kde pôsobil na poste Riaditeľa pre kultúru, médiá a komunikáciu v rámci generálneho riaditeľstva pre vzdelávanie kultúru Európskej komisie. V rokoch 2000 až 2004 bol účastníkom Rady guvernérov JRC. V roku 2004, vstupom Slovenskej republiky do EÚ sa stal jej členom až do roku 2006. V rokoch 2005-2006 bol riaditeľom Agentúry na podporu výskumu a vývoja, ktorá je slovenským národným orgánom pre financovanie výskumu, podporu medzinárodnej spolupráce a poskytuje vedecké poradenstvo. Predtým pracoval ako predseda Rezortnej koordinačnej skupiny pre európske záležitosti na Ministerstve školstva SR (2004-2005) a od roku 2000 do roku 2004 pôsobil v Bruseli ako tajomník Misie SR pri Európskej únii zodpovedný za vedu, vzdelávanie a kultúru. Šucha má okrem toho dlhodobé akademické a výskumné skúsenosti  a v roku 2002 mu bol udelený titul profesora na Univerzite Komenského v Bratislave.

Joint Research Centre (JRC), Spoločné výskumné centrum Európskej komisie poskytuje nezávislú vedeckú a technickú podpor inštitúciám EÚ. Úzko spolupracuje na vývoji právnych predpisov EÚ s príslušnými útvarmi Komisie ako je poľnohospodárstvo, podnikanie, životné prostredie, ochrana spotrebiteľa a zdravie. JRC spolupracuje s viac ako 1.000 verejnými a súkromnými organizáciami v členských i kandidátskych krajinách. V oblasti energetiky sa zameriava na problematiku bezpečnosti jadrovej energie, zabezpečenia bezpečných dodávok energie, životného prostredia, klimatických zmien a emisií i energetickej efektívnosti.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.