Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

VLÁDA: Trh s plynom v SR je z hľadiska hospodárskej súťaže vo fáze rozvoja

„Na Slovensku sa na úrovni prepravy a distribúcie zemného plynu rozvoj konkurencie v najbližšom období nedá očakávať. Pri nastavených legislatívnych podmienkach sa však od začiatku roku 2009 začala rozvíjať konkurencia v oblasti dodávok zemného plynu, a to vstupom nových dodávateľov plynu na daný trh,“ vyplýva ďalej zo správy PMÚ SR.

Spoločnostiam RWE Slovensko, Shell Slovakia, VNG a Lumius sa podarilo na trhu dodávok zemného plynu v SR napriek niektorým nevýhodám oproti tradičnému, vertikálne prepojenému dodávateľovi Slovenskému plynárenskému priemyslu (SPP), a.s., a negatívnym dôsledkom finančnej a plynovej krízy už v roku 2009 získať určitý trhový podiel. Nárast počtu nových zákazníkov pokračoval aj v prvej polovici roku 2010.

Noví dodávatelia plynu sa podľa správy PMÚ SR zhodujú na tom, že priestor na rozvíjanie podnikateľských aktivít, a teda aj priestor na rozvoj hospodárskej súťaže na trhu plynárenstva v SR napriek určitým problematickým oblastiam existuje. „Potvrdzuje to aj avizovaný záujem ďalších dvoch spoločností vstúpiť na slovenský trh,“ dodáva úrad v správe.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.