Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Vláda schválila kandidátov do Regulačnej rady ÚRSO

Regulačná rada zabezpečuje podľa zákona o regulácii v sieťových odvetviach strategické riadenie a koncepciu regulácie v sieťových odvetviach. Prezident Slovenskej republiky vymenuje troch členov rady na návrh Národnej rady SR a troch členov rady na návrh vlády Slovenskej republiky. Na každé miesto člena rady sa navrhujú dvaja kandidáti. Na uvoľnené miesto člena rady navrhuje nového kandidáta ten, kto navrhol člena rady, ktorého členstvo zaniklo. Funkčné obdobie členov rady je šesť rokov.

Členom rady môže byť len občan Slovenskej republiky, ktorý spĺňa predpoklady, a to technické, ekonomické alebo právnické vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a najmenej desať rokov praxe v sieťových odvetviach alebo v cenotvorbe alebo v tvorbe koncepcií v energetike, z toho päť rokov v riadiacej funkcii, alebo technické, ekonomické alebo právnické vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa a najmenej sedem rokov praxe v sieťových odvetviach, v cenotvorbe alebo v tvorbe koncepcií v energetike, z toho päť rokov v riadiacej funkcii a má spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu a je bezúhonný.

Člen rady zároveň nesmie byť zamestnancom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), byť zamestnancom regulovaných subjektov, podnikať v sieťových odvetviach vo vlastnom alebo v cudzom mene alebo prostredníctvom združenia osôb, mať majetkovú účasť na podnikaní regulovaných subjektov, byť členom riadiacich, dozorných alebo kontrolných orgánov regulovaných subjektov. Členstvo v rade je nezlučiteľné s funkciou poslanca Národnej rady SR, s funkciou člena vlády, s funkciou alebo so zamestnaním v orgáne štátnej správy, s funkciou alebo s členstvom v orgáne územnej samosprávy.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.