Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

VLÁDA: Plynárenské prepravné siete SR a Poľska sa prepoja (2)

„Zmluvné strany podniknú spoločné a koordinované kroky na úrovni EÚ, aby projekt získal status tzv. projektu spoločného záujmu na základe krokov podniknutých v regionálnych skupinách vytvorených podľa nariadenia a zároveň získal spolufinancovanie z finančných prostriedkov EÚ z nástroja Spájame Európu a nového finančného výhľadu na roky 2014 až 2020,“ konštatuje sa vo vládnom materiáli.

Strategickými investormi, ktorí realizujú a vlastnia projekt, je za SR spoločnosť eustream, a. s., a v PR to je Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S. A.

„Príprava projektu je v dosť pokročilom štádiu, ale finálna verzia ešte nie je, takže nejako ju definovať v tejto chvíli nie je úplne možné. V každom prípade sa tento projekt dostal medzi priority medzi európskymi projektmi, takže očakávame zo strany EÚ podporu jeho financovania. Na tomto by sme chceli pracovať,“ uviedol minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský (nominant Smer-SD) po rokovaní vlády.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.