Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetické systémy fosilne palivá geologické centrum energia elektrina
Foto: ilustračné, GettyImages
16. novembra 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Vláda nevie či bude možné zabezpečenie dostupných a stabilných dodávok energie, prebiehajú rokovania

Vláda bude chrániť domácnosti, aby neboli predmetom nárastu cien energií, ktoré by nezvládli. Po návšteve Ministerstva hospodárstva SR to uviedol predseda vlády Robert Fico. Ten pritom v tejto oblasti prisľúbil ministerke hospodárstva Denise Sakovej plnú podporu a zdôraznil, že ľuďom a podnikateľskému sektoru pomoc s energiami sľúbili.

Ako doplnila ministerka, zabezpečenie cenovo dostupných a stabilných dodávok všetkých druhov energie je jej absolútnou prioritou. „Veľmi intenzívne rokujeme s jednotlivými aktéri energetického trhu, aby sme to, čo sme sľúbili pred voľbami, aj splnili,“ skonštatovala.

Premiéra teší, že sa Slovensko stáva sebestačné z pohľadu výroby elektrickej energie. „Ja verím, že štvrtý blok pôjde podľa harmonogramu, niekedy v roku 2025 by sme mohli nabehnúť na plný výkon. To už bude Slovensko veľmi jasne proexportne orientovaná krajina z pohľadu elektrickej energie,“ zhodnotil.

Podľa Fica sa aktuálne diskutuje o tom, čo bude s infraštruktúrou v okolí Jaslovských Bohuníc, či sa pôjde cestou výstavby úplne nového veľkého bloku alebo sa bude pokračovať malými reaktormi. „Tu si ja nechám poradiť od expertov, ktorou cestou sa budeme uberať,“ uzavrel.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.