Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

VLÁDA: Jadrové zariadenia v SR boli vlani prevádzkované bezpečne a spoľahlivo

„Bloky atómovej elektrárne (AE) Bohunice V-1 odstavené z prevádzky v decembri 2006 a 2008 sú v súčasnosti v 1. etape vyraďovania,“ uvádza sa ďalej v Správe o stave jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení na území SR a o činnosti ÚJD SR za rok 2011, ktorú na svojej dnešnej schôdzi prerokovala a vzala na vedomie vláda SR.

„Záťažové testy na prevádzkovaných elektrárňach boli vykonané v zmysle harmonogramu a národná správa bola zaslaná sekretariátu záťažových testov Európskej komisie (EK) 30. decembra 2011. Záväzky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv a dohovorov sa priebežne plnia,“ konštatuje sa ďalej v správe ÚJD SR.

V materiáli sa taktiež prezentujú aktivity ÚJD SR v oblasti legislatívy, vydávania povolení pre umiestňovanie, výstavbu, prevádzku a vyraďovanie jadrových zariadení z prevádzky, hodnotenia a kontroly bezpečnosti jadrových zariadení, v oblasti bezpečného nakladania s rádioaktívnymi odpadmi, v oblasti hodnotenia vonkajšej havarijnej pripravenosti, havarijnej pripravenosti štátu pre radiačné havárie, v oblasti evidencie a kontroly jadrových materiálov, nezávislého informovania verejnosti a v oblasti medzinárodnej spolupráce.

„Spomenuté sú aj záťažové testy, ktoré sa realizovali na základe dohody EK a členských štátov EÚ ako odozva na haváriu na AE Fukušima po silnom zemetrasení a následnej vlne cunami,“ dodáva ÚJD SR v predkladacej správe k vládnemu informatívnemu materiálu.

Záverečná časť správy sa venuje finančnému zabezpečeniu činností ÚJD SR, riadeniu ľudských zdrojov, vzdelávaniu zamestnancov, rozvoju dozorných činností a systému manažérstva kvality.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.