Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. mája 2017 Jadrová energia od Energia.skTASR

ÚJD: Jadrové zariadenia boli vlani v SR prevádzkované bezpečne a spoľahlivo

Jadrové zariadenia na Slovensku sa prevádzkovali podľa vládnej správy „bez závažných udalostí, ktoré by viedli k tomu, že by ÚJD SR musel vydať príkaz na zníženie výkonu alebo na odstavenie reaktora, respektíve zastavenie prevádzky jadrovej elektrárne“.

„Bloky jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice V-1 odstavené z prevádzky v decembri 2006 a 2008 vstúpili v roku 2015 do 2. etapy vyraďovania. Záväzky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv a dohovorov sú priebežne plnené,“ doplnil v správe za rok 2016 ÚJD.

Správa prezentuje tiež aktivity ÚJD SR v oblasti legislatívy, vydávania povolení pre umiestňovanie, výstavbu, prevádzku a vyraďovanie jadrových zariadení z prevádzky, hodnotenia a kontroly bezpečnosti jadrových zariadení, v oblasti bezpečného nakladania s rádioaktívnymi odpadmi, v oblasti hodnotenia vonkajšej havarijnej pripravenosti, havarijnej pripravenosti štátu pre radiačné havárie, v oblasti evidencie a kontroly jadrových materiálov, nezávislého informovania verejnosti a v oblasti medzinárodnej spolupráce.

Materiál sa zaoberá aj ďalšími aktivitami v súvislosti s kompetenciami ÚJD SR v EÚ a v medzinárodných organizáciách, ktorých cieľom je zaisťovanie spoľahlivosti prevádzky jadrových elektrární a zvyšovanie ich jadrovej bezpečnosti s cieľom ochrany verejnosti a životného prostredia pred nepriaznivými účinkami ionizujúceho žiarenia. Dôležité boli hlavne aktivity súvisiace s výkonom slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.