Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

VLÁDA: Daňové zvýhodnenie na červenú naftu a LPG je zrušené

Predložený návrh zákona mení zároveň systém daňového zvýhodňovania zmesi minerálneho oleja (motorového benzínu a nafty) s biogénnou látkou tak, že nahrádza doterajší administratívne náročný systém 122 daňových režimov, tzv. novým environmentálnym pravidlom. Daňovo zvýhodnené budú len tie zmesi minerálnych olejov, ktoré obsahujú minimum biogénnej látky stanovený pre daný kalendárny rok.

Novelizácia zákona bude mať pozitívny vplyv na štátny rozpočet, pretože v roku 2011 by mala zabezpečiť dodatočný príjem do štátneho rozpočtu vo výške 92,70 milióna eur, v roku 2012 v hodnote 94,70 milióna eur, v roku 2013 vo výške 97 miliónov eur a v roku 2014 vo výške 99,30 milióna eur.

„Hlavnými cieľmi, ktoré viedli k vypracovaniu predkladaného návrhu zákona je v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR znížiť deficit verejných financií, odstrániť niektoré deformácie a výnimky, znížiť administratívnu záťaž, sprehľadniť a zjednodušiť systém vyberania spotrebnej dane,“ uvádza sa v predkladacej správe k vládnemu materiálu predloženého podpredsedom vlády a ministrom financií Ivanom Miklošom.

Materiál sa predkladal na rokovanie vlády SR s rozporom, pretože Ministerstvo pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja SR trvalo na zásadnej pripomienke týkajúcej sa návrhu na zrušenie daňového zvýhodnenia týkajúceho sa tzv. červenej nafty.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.