Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vetrh energetika energia výstava gettyimages
Foto: ilustračné, GettyImages
3. augusta 2020 Obnoviteľné zdroje OZEVeterná energia od Energia.skSITA

Veterná farma Skoczykłody v Poľsku je predaná, jej cena bola 50 miliónov eur

Spoločnosť Enterprise Investors sa v roku 2012 rozhodla nasmerovať ďalšiu investíciu do oblasti obnoviteľných energií a založiť firmu Wento. Doteraz firma Wento vybudovala alebo skonštruovala veterné farmy s celkovým výkonom presahujúcim 80 MW a fotovoltické projekty s výkonom takmer 230 MW. Skoczykłody je moderná a vysoko efektívna veterná farma s výkonom 36 MW. Farma spustila komerčnú prevádzku v štvrtom kvartáli roku 2015.

„Veľmi nás teší, že predajom veternej farmy Skoczykłody spoločnosti PGE Group prispievame k zelenej transformácii poľského energetického sektora,“ povedal Michał Rusiecki, managing partner v Enterprise Investors zodpovedný za túto investíciu.

Enterprise Investors je jednou z najväčších private equity spoločností v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.