Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. apríla 2016 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Venezuela šetrí energiou, bude mať voľné piatky

Socialistická vláda zvaľuje vinu za kritickú energetickú situáciu na sucho, spôsobené fenoménom El Niňo, a na údajné sabotáže zamestnancov rozvodné siete, z ktorých viní opozíciu. Kabinet už niekoľko mesiacov žiada domácnosti, aby šetrili elektrinou.

Venezuela je vo výrobe elektriny zo 60 % závislá na vodných elektrárňach. Kvôli suchu sa ale teraz priehrady ocitli na minimálnej prevádzkovej úrovni. Podľa expertov šlo kríze zabrániť, ak by vláda investovala do údržby nádrží a dotiahla do konca plánovanú expanziu termoelektrických elektrární.

Podľa kritikov 4-dňový pracovný týždeň len ďalej zníži produktivitu hospodárstva, ktoré je v hlbokej recesii aj v dôsledku poklesu cien ropy, čo je hlavný vývozný artikel Venezuely.

V rámci úspor energie už skôr vláda napríklad skrátila pracovnú dobu nákupných stredísk v metropole Caracasu, predĺžila voľno cez Veľkú noc či zaviedla obmedzené dodávky vody.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.