Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. septembra 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Veľtrh AMPER – jednotka v oblasti elektrotechniky

Prípravy 21. ročníka naberajú tempo

Organizátor veľtrhu – spoločnosť Terinvest, už plne odštartovala prípravy 21. ročníka veľtrhu. Tento každoročný sviatok všetkých elektrotechnikov sa bude konať v termíne 19. – 22. 3. 2013 na brnenskom Výstavisku, ktoré vystavovateľom už po tretí raz ponúka kvalitný veľtržný servis na európskej úrovni a zázemie najmodernejších hál P, F a V.

Hlavnými oblasťami veľtrhu je elektrotechnika, elektronika, automatizácia a komunikácie a odbory úzko súvisiace. Okrem týchto tradičných a kľúčových priemyselných oblastí veľtrhu bolo v spolupráci s renomovanými odborníkmi rozšírené odborové rozloženie veľtrhu napríklad o sekcii prenosu elektrickej energie (smart grid), napájacích sústav, elektrických pohonov vozidiel, organickej a tlačenej elektroniky, špeciálnych elektrotepelných zariadení, identifikačných a kamerových systémov v priemysle alebo okruh služieb v oblasti osvetľovanie (výpočty, návrhy, revízie, zber a recyklácia).

Pilotný projekt súťaže ELEKTROMOBIL ROKA, v ktorej odborná komisia hodnotila a testovala autá čisto s elektrickým pohonom, zaznamenal u laickej i odbornej verejnosti značný úspech. Preto bude téme e-mobility na veľtrhu AMPER 2013 venovaná opäť špeciálna pozornosť. V spolupráci s Asociáciou elektromobilového priemyslu, v čele s predsedom Ing. Jaromírom Marušincom, Ph.D., sa pripravuje súťaž o najlepší automobil s elektrickým pohonom – elektromobil ROKA 2013. Pre odborníkov je tu tematicky zameraná konferencia týkajúca sa aktuálnych tém z tejto rozvíjajúcej sa oblasti.

Sprievodný program veľtrhu budú opäť tvoriť odborné semináre, konferencie, školenia, špecializované fóra a stretnutia. Pripravuje sa pokračovanie tradičnej konferencie „Energia pre budúcnosť“ a venovať sa znovu bude tiež priemyselnej automatizácii, ktorej každoročný rast (v r. 2012 nárast čistej výstavnej plochy o 15%) predikuje jej ďalší rozvoj. Pre vystavovateľov z tejto oblasti je vyhradená prestížna hala V. Pripravuje sa tiež tematicky orientovaný seminár mapujúci aktuálne trendy a novinky v odbore.

V rámci veľtrhu AMPER prebehne tradičná súťaž o najprínosnejší exponát veľtrhu ZLATÝ AMPER 2013. Súťaž je určená pre exponáty prezentované na medzinárodnom veľtrhu AMPER, ktoré sú svojimi parametrami porovnateľné so svetovou úrovňou a reflektujú súčasné trendy vývoja vo svojom odbore.

Na základe odborného hodnotenia, pod vedením Prof. Ing. Radimíra Vrby, CSc., Komisia udelí až 5 prestížnych ocenení ZLATÝ AMPER 2012 a 5 čestných uznaní najprínosnejším exponátom veľtrhu.

Účasť na veľtrhu už potvrdili najväčší lídri z odvetvia

Aktuálne je na veľtrhu AMPER 2013 prihlásených viac ako 300 vystavovateľov. Svoju účasť potvrdila napríklad celosvetovo pôsobiaca spoločnosť WAGO Elektro, ktorá vyniká predovšetkým v oblasti Prepojenia – Interconnection (svorky, konektory, relé a interfacové moduly) a Automatizácie (distribuované I / O systémy pre automatizáciu priemyslu a budov). Svoj inovatívny sortiment elektrotechniky pre priemysel bude prezentovať aj spoločnosť PHOENIX CONTACT a tento rok nebude chýbať ani expozícia spoločnosti OBO BETTERMANN, ktorá vlani oslávila 100 rokov svojej pôsobnosti na svetovom trhu. Tradične neprehliadnuteľným vystavovateľom veľtrhu AMPER bude tiež výrobca káblov a vodičov pre množstvo odvetví a trhov – spoločnosť LAPP KABEL. V sekcii vodičov a káblov nájdete aj expozíciu spoločnosti kabelovín KABEX. Svoje novinky predstaví aj tradičný český výrobca elektroinštalačného úložného materiálu spoločnosť KOPOS KOLÍN a na veľtrhu nebude chýbať ani expozícia spoločnosti ABB, ktorá je poprednou svetovou firmou v oblasti automatizácie a energetiky a poskytuje služby priemyselným podnikom, výrobcom a distribútorom energií. Širokú paletu výrobkov z oblasti senzoriky, automatizácie, elektroinštalácie, rozvodnej techniky, pohonov a energetických zdrojov bude prezentovať spoločnosť SCHMACHTL CZ.

Priemyselná automatizácia bude zastúpená napríklad spoločnosťou TURCK, BALLUFF CZ, DYGER, AUTOCONT CONTROL SYSTEMS, BLUMENBECKER a SICK.

V oblasti elektroenergetiky sa bude prezentovať spoločnosť ELCOM, ENSTO Czech, GHV Trading, Kočí – Valášek, LABARA, Synflex Elektro či Power – Energo.

Novinky predstavia aj spoločnosti z odboru elektronického zabezpečenia budov, napr. tradičný český výrobca JABLOTRON ALARMS či popredný distribútor IP kamerových systémov KOUKAAM a. s. V oblasti elektroniky sa bude prezentovať napr. aj distribútor súčiastok FISCHER ELEKTRONIK.

Využite zvýhodnené podmienky účasti

Štandardná uzávierka výhodnejších cien je platná až do 31. 10. 2012. Navyše vystavovatelia veľtrhu AMPER 2011 a 2012 majú možnosť čerpať zaujímavé bonusy. Viac informácií o účasti nájdete na www.amper.cz

Zdroj: AMPER

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.