Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. apríla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Vedec John Cohn diskutoval so študentami STU

Prednášku pre študentov otvoril John Cohn otázkou motivácie a záujmu mladých ľudí o štúdium techniky. „Od vrcholu v osemdesiatych rokoch stále zaznamenávame slabší záujem o inžinierske smery. V posledných rokoch sa situácia síce mierne zlepšila, ale len v určitých oblastiach. Zďaleka nemôžeme povedať, že je to uspokojivé. Ale práve technika má budúcnosť. Teraz máme príležitosť byť pri tom, keď informačné technológie pomáhajú pri budovaní inteligentného a udržateľného sveta,“ zdôraznil John Cohn počas hodinovej prednášky na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave. So študentami sa podelil aj o svoje osobné skúsenosti z výskumu a v krátkom videu im predstavil inžiniersky raj. „Práca i štúdium vás musia baviť. Ja pracujem pre IBM  už tridsať rokov a ešte stále mám to isté nadšenie ako na začiatku. Práve geek-ovia ako my pomáhajú meniť svet.“

Na pôde STU sa John Cohn stretol aj s riaditeľom Národného centra telemedicínskych služieb (NCTS) Fedorom Lehockim. NCTS vzniklo v decembri 2011 a jeho cieľom je výskum a vývoj inovatívnych telemedicínskych služieb na Slovensku a ich využitie pri optimalizácii liečebných procesov a riadení zdravotnej starostlivosti. „Telemedicína je výborným príkladom ako technológie môžu pomôcť zlepšiť kvalitu života,“ vydvihol možnosti telemedicíny John Cohn. „Verím, že už čoskoro predstavíme verejnosti prvé hmatateľné výsledky našej práce a úspešne rozbehneme telemedicínske projekty aj na Slovensku,“ doplnil Fedor Lehocki.

Viac informácií o Johnovi Cohnovi nájdete na http://johncohn.org

O IBM

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.