Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. septembra 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Vďaka PVS IN BLOOM vyrobí EÚ o 19 MW čistej energie viac

Projekt PVs in BLOOM naštartoval výstavbu viac ako 19 MW výkonu inštalovaného v rámci distribučnej siete EU vyrobeného zo solárnej energie na znehodnotených pôdach obcí. Projekt je financovaný programom Európskej komisie – Intelligent Energy Europe (Inteligentná Energia – Európa). Hlavným cieľom tohto projektu je podporiť obnovu hospodárskej a sociálnej hodnoty oblastí a pôd, ktoré viac nie sú investične zaujímavé alebo vyčerpali svoj pôvodný potenciál. Rekvalifikácia týchto pôd prebieha prostredníctvom výstavby pozemných solárnych elektrární. Projekt priamo zahŕňal 6 európskych krajín: Taliansko, Španielsko, Grécko, Poľsko, Rakúsko a Slovensko.

22. septembra sa v Budapešti koná záverečná konferencia projektu, na ktorej budú prezentované úspešné inštalácie a najdôležitejšie riešenia pre využívanie obnoviteľných zdrojov energie v rámci stratégie ekologicky udržateľného rozvoja a to prostredníctvom zhodnocovania pôd a oblastí charakterizovaných marginálnosťou (terény, ktoré už nie sú schopné odpovedať kladne na investície, alebo vyčerpali svoju primárnu funkciu). Táto stratégia predstavuje jedinečné riešenie na podporu investícií a rastu objemov výroby zelenej energie v Európe. Aby bolo možné využiť know-how získané vďaka projektu PVs in BLOOM, je nevyhnutné spolupracovať v zavádzaní relevantných národných a regionálnych politík orientovaných na rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov energie.

Na záverečnej konferencii v Budapešti budú na vyššie uvedené témy prednášať hlavní predstavitelia priemyslu výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov a významní zástupcovia verejného sektora viacerých krajín. Dôraz bude kladený na rozvoj špecifických znalostí odborníkov v oblasti rekvalifikácie marginálnej pôdy na investične zaujímavé zdroje prostredníctvom zavádzania výroby rôznych obnoviteľných zdrojov energie. Prednášajúci sa budú venovať reálnym príkladom realizovaných vo viacerých krajinách EÚ a legislatívnym návrhom uľahčujúcim realizáciu projektov v rámci strategického prístupu PVs in BLOOM na regionálnej a národnej úrovni. Zástupcovia verejného sektora sa budú venovať súčasným politikám a trhovým podmienkam RE v rôznych krajinách Európy (Taliansko, Srbsko, Maďarsko, Španielsko,…).

V šírení získaného know how budú všetky partnerské organizácie pokračovať  i po skončení projektu ako národné informačné centrá pre záujemcov, ktorí chcú rozvíjať energetické projekty využívajúce stratégiu PVs in BLOOM. Osvedčené postupy a know-how sú tiež zozbierané v štyroch publikáciách vydaných v rámci projektu:

Strategic Vision Document, Administratívna príručka, Technická príručka a Business guide.

Zdroj: PVS in bloom

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.