Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. decembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

V Žilinskom kraji je bez elektriny viac ako 60.000 odberných miest SSE-D

Doplnil, že distribútor registruje mimo prevádzky takmer 700 trafostaníc. „Na linkách vysokého napätia došlo k 38 poruchám, ktoré treba odstrániť. Najčastejšou príčinou sú stromy spadnuté na vedenie, stĺpy či stožiare,“ povedal Gejdoš.

Najviac je podľa neho postihnutá horná Orava a Liptov, kde je bez prúdu viac ako 30.000 domácností. „Najväčšie výpadky sú v Námestove a okolí, v Nižnej, Podbieli, Krivej, ale aj v Pucove, Zákamennom a v Zázrivej. Na Liptove trápia poruchy hlavne Liptovský Mikuláš, Demänovskú Dolinu, Dúbravu a Liptovské Kľačany. Rozsiahle výpadky sužujú aj okolie Žiliny, časť Kysúc, najmä Turzovku, Dlhú nad Kysucou a Vysokú. SSE-D eviduje poruchy aj v Rajeckej Lesnej, Fačkove, Hornej Maríkovej, a tiež v Makove a okolí,“ dodal Gejdoš.

Elektrikári zo SSE-D sú momentálne v teréne v posilnenom zložení a snažia sa jednotlivé poruchy najprv lokalizovať a postupne odstraňovať. „Niektoré z porúch sa však nachádzajú na ťažko dostupných miestach, preto môže ich vyhľadanie a oprava trvať o niečo dlhšie. Robia však maximum, aby odberateľom obnovili dodávku elektriny čo najskôr. Nesmú pritom zabúdať ani na svoju bezpečnosť, keďže sa často pohybujú v extrémnych podmienkach,“ zdôraznil Gejdoš.

„Všetkých obyvateľov, ktorých zasiahli výpadky elektriny, by sme chceli ubezpečiť, že SSE-D využíva všetky dostupné prostriedky a kapacity, aby dostala situáciu pod kontrolu. Všetkých dotknutých žiadame o pochopenie a trpezlivosť. Naši pracovníci sú na podobné situácie vyškolení a vedia, ako majú postupovať. Treba si však uvedomiť, že ide o mimoriadnu situáciu, ktorej odstránenie bude chvíľu trvať, pričom ju ovplyvňujú rôzne okolnosti ako nepriaznivé počasie, rozmočený terén či riziko pádu stromov,“ uzavrel Gejdoš.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.