Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektro nabíjacka stanica elektromobil Gettyimages
Foto: ilustračné, Gettyimages
3. júna 2020 ElektromobilitaNabíjacie stanice na elektromobily od Energia.skSITA

V Žiline sprístupnili novú nabíjaciu stanicu pre elektromobily

Podľa žilinského primátora Petra Fiabáne je elektromobilita silnou súčasťou dopravy v budúcnosti. „Príklady zo zahraničia ukazujú, že elektromobily vďaka nulovej produkcii lokálnych emisií a zníženiu ekologickej záťaže do miest rozhodne patria. Som rád, že sa nám podarilo nadviazať spoluprácu so SSE a poskytnúť tak Žilinčanom možnosť nabíjať elektromobily takmer v centre mesta. Verím, že táto forma podpory elektromobility bude pre obyvateľov nášho mesta prínosom,“ uviedol Fiabáne.

Nová nabíjacia stanica bude pre záujemcov k dispozícii nepretržite. „Naša spoločnosť ako jedna z vôbec prvých spoločností nakúpila päť malých mestských elektromobilov, ktoré začlenila do svojho vozového parku. Výstavbou ďalších nabíjacích staníc, ako je táto v Žiline, sa plánujeme aktívne podieľať na rozvoji nabíjacích staníc, a tak zahusťovať ich sieť na našom území. Aj táto forma spolupráce s mestami je pre nás veľmi dôležitá,“ vyhlásil počas otvorenia nabíjacej stanice generálny riaditeľ SSE Zdeněk Schraml.

Nabíjacia stanica má výkon dvakrát 22 kW a môže súčasne nabíjať dve autá a dva elektrobicykle. „Identifikácia je riešená cez RFID čipovú kartu a komunikácia s nabíjačkou sa uskutočňuje prostredníctvom 3G SIM karty. Používateľ má možnosť využiť nabíjanie 11 kW zadarmo a 22 kW za poplatok. Doba nabíjania je maximálne štyri hodiny, po ich uplynutí je k dispozícii ešte polhodinová časová rezerva na opustenie parkoviska,“ priblížil používanie nabíjacej stanice hovorca mesta.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.