Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: ilustračné, GettyImages
2. októbra 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

V Žiline majú vlastnú energetickú spoločnosť, financovaná je najmä z úspor mesta

Mesto Žilina má ďalšiu obchodnú spoločnosť so stopercentnou majetkovou účasťou. O založení firmy Energetická spoločnosť mesta Žilina (ESMŽ) rozhodli poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Fialovej je zámerom spoločnosti efektívne obstarávať a hospodáriť s energiami v subjektoch mesta.

Firma bude pôsobiť v oblasti inžinierskej činnosti v oblasti energetiky, integrácie inteligentných technológií, zabezpečenia prevádzky nabíjacích staníc pre elektromobily a bicykle. Tiež pri nákupe a predaji energií či zabezpečení výstavby a riadenia prevádzky energetických zdrojov v správe mesta,“ priblížila Fialová.

V prvej fáze bude ESMŽ financovaná najmä z úspor mesta a mestských organizácií vyplývajúcich z vyššej energetickej efektívnosti. V druhej fáze bude ESMŽ financovaná z úspor, ako aj z prevádzky a prenájmu energetickej a dátovej infraštruktúry mesta. Radnica predpokladá tohtoročné prevádzkové náklady firmy na úrovni 25-tisíc eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.