Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. marca 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V Ženeve predstavili rýchlonabíjaciu stanicu pre elektromobily

Dobíjaciu stanice pre elektromobily s desaťnásobne rýchlejším časom dobitia predstavila v Ženeve energetická spoločnosť RWE. „Kombinovaná stanica z dielne RWE predstavuje skutočnú inováciu. Ultra-rýchle nabíjanie elektromobilov sa vďaka RWE stane už čoskoro každodennou rutinou všade tam, kde ľudia bežne parkujú, napr. v nákupných centrách alebo areáloch podnikov,“ uviedlo Carolin Reichertová, vedúca útvaru E-Mobility spoločnosti RWE Effizienz.

Bežné stanice dobíjajú elektromobil za zhruba 5 až 6 hodín. Stanice RWE spája technológiu nabíjania striedavým elektrickým prúdom s výhodami rýchleho nabíjania rovnosmerným prúdom. Za odobratý prúd potom môžu vodiči zaplatiť platobnou kartou alebo mobilom prostredníctvom SMS správy.

Spoločnosť RWE už v Nemecku postavila viac ako 570 nabíjacích bodov pre elektromobily vo viac než stovke miest. RWE uvádza, že ich nabíjacie stanice dodávajú elektrinu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov energie. Nabíjacie stanice pre elektromobily inštaluje RWE tiež v ďalších európskych krajinách a v tomto roku predstavuje svoje projekty v oblasti elektromobility tiež pre Českú republiku.

Slovensko má zatiaľ jednu dobíjaciu stanice pre elektromobily

V novembri 2010 sa v Košiciach otvorilahistoricky prvá dobíjacia stanica pre elektromobily na Slovensku. Nachádza sa priamo pred sídlom spoločnosti VSE, ktorá je zároveň jej prevádzkovateľom. Slovenskí majitelia elektrických áut a hybridov môžu bezplatne využívať služby tejto stanice až do polovice tohto roka. Dobíjacie stanice majú postupne pribúdať aj v ostatných častiach Slovenska.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.