Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. januára 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V zariadení sociálnych služieb v Diviackej Novej Vsi začali zohrievať vodu slnkom

„Za silnú stránku projektu považujeme jeho sociálny aspekt. Našim projektom sme nielen prispeli k šetreniu životného prostredia, ale Vďaka úspore finančných zdrojov môžeme zabezpečovať terapeutické a zdravotnícke prostriedky pre klientov našich zariadení sociálnych služieb “ povedala riaditeľka neziskovej organizácie PE-ES Ľubica Gécziová.

Práve prevádzky typu poskytovateľov sociálnych služieb, ktoré majú pomerne rovnomernú spotrebu teplej úžitkovej vody počas celého dňa, sú z hľadiska optimálneho vyťaženia solárnych kolektorov ideálnymi užívateľmi. 

Hoci prácu na streche mierne sťažilo nepriaznivé počasie, vďaka ochote ľudí podieľajúcich sa na projekte sa podarilo všetky práce uskutočniť v pôvodne naplánovaných termínoch. Skutočný dlhodobý prínos projektu bude možné presnejšie vyčísliť až po uplynutí dlhšie obdobia, avšak už dnes je jasné, že nadačný fond Živá energia pomohol realizácii užitočného projektu tam, kde je to veľmi potrebné, v sociálnej sfére.

Viac informácií o projekte:

Ing. Zuzana Žišková, asistentka realizácie projektu, 0911 418 498

O Nadačnom fonde  Živá Energia

Nadačný fond Živá energia je výsledkom spolupráce spoločnosti ZSE Energia, a.s.,  Nadácie Ekopolis a zákazníkov, ktorí majú záujem podporiť využívanie a rozvoj obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a zároveň vyjadriť svoj zodpovedný postoj k hospodárnemu využívaniu elektriny.

Cieľom fondu Živá energia je podpora projektov, ktoré prispievajú k rozvoju využívania OZE, k rozvoju energetickej efektívnosti ako aj k podpore osvetovej činnosti, podpore výskumu a vývoja v oblasti energetickej efektívnosti.

V prvom, pilotnom ročníku podporil fond osem projektov v celkovej výške takmer 57 tisíc eur (približne 1,7 milióna korún). Sú zamerané na využívanie obnoviteľných zdrojov a úsporu energie. V otvorenej súťaži sa o podporu uchádzalo 37 žiadostí v celkovej výške 315,5 tisíc eur z celého Slovenska.

V prvom ročníku podporil fond Živá energia ďalšie dva investičné projekty:

Materské Centrum  Medulienka z Levíc, projektom Ekologické vykurovanie materského centra podporí ohrev teplej úžitkovej vody a podlahové vykurovanie, s využitím solárnej energie, v prvej etape prestavby budovy, ktorá sa má priblížiť parametrom pasívnej stavby. Podlahové kúrenie v herni a telocvični materského centra vytvorí dobré podmienky hlavne pre malých návštevníkov centra, ktorí trávia veľa času hraním sa na zemi.    

Spojená škola v Martine – Priekopa uspela s projektom Využitie fotovoltaických článkov. Ich projekt podporí inštaláciu fotovoltaického systému, ktorý úplne pokryje spotrebu elektriny pre napájanie počítačového vybavenia učebne pre odbor Mechanik počítačových sietí. Konštrukčné práce budú zabezpečené svojpomocne študentmi Spojenej školy v Martine a výsledky projektu budú slúžiť aj ako výchovno-vyučovací model.       

Viac informácií získate na www.ekopolis.sk alebo Petra Medveďa, riaditeľa Nadácie Ekopolis,  tel.: 048 414 5259, email: medved@ekopolis.sk.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.