Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. mája 2016 Jadrová energia od Energia.skSITA

V USA predávajú rozostavanú jadrovú elektráreň

Jadrová elektráreň Bellefonte v štáte Alabama sa rozprestiera na takmer 6,5 kilometroch štvorcových a zahŕňa dva čiastočne dokončené reaktory, kancelársku budovu, sklady, parkovisko, železničnú vlečku a heliport.

Vedenie TVA odhlasovalo, že Bellefonte je pre firmu prebytočný majetok. Celá lokalita bola ohodnotená na 36 mil. dolárov, uviedol prezident a generálny riaditeľ Bill Johnson. Elektráreň sa má predať v aukcii za najvyššiu ponúknutú cenu. TVA však bude pri predaji zvažovať aj vplyv na tvorbu pracovných miest a ekonomické dopady.

TVA zahájila výstavbu elektrárne v roku 1974, ale nikdy nedokončila oba reaktory. Stavba bola zastavená v roku 1988 kvôli poklesu dopytu po elektrine. TVA zvažovala obnovenie výstavby a žiadosť o povolenie k výstavbe ďalších dvoch reaktorov, ale nakoniec ju stiahla, keď rozhodla, že elektráreň nepotrebuje.

Rozhodnutie o predaji je ďalšou ranou pre jadrovú energetiku. Pred desiatimi rokmi sa zdalo, že smeruje k oživeniu, avšak túto nádej zhatil lacný zemný plyn, vysoké investičné náklady, havária vo Fukušime a relatívne stagnujúci dopyt po elektrine.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.