Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. októbra 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

V USA bojujú s haváriou, do polí sa vylialo obrovské množstvo ropy

Haváriu objavil farmár Steve Jensen, keď na konci septembra vyrazil žať pšenicu. „Nejakú dobu to určite tieklo,“ uviedol Jensen. Väčšina ropy sa zhromaždila pod zemou, avšak postupne začala vybublávať aj na povrch, čo si farmár na svojom pozemku rýchlo všimol. Spoločnosť Tesoro Logistics, ktorá je majiteľom dvadsať rokov starého ropovodu v Severnej Dakote už oznámila, že pracuje na odstránení poruchy a poškodenú časť potrubia čo najskôr nahradí. „Akonáhle časť potrubia vytiahneme, pošleme ju do nezávislého laboratória na analýzu,“ povedala hovorkyňa spoločnosti Megan Arredondová.

Farmár Jensen dúfa v odškodnenie, pretože, ako hovorí, na poli nebude môcť niekoľko rokov pracovať. Vyjednávať s Tesoro Logistics ale zatiaľ ešte nezačal. „To príde neskôr. Vyčistenie pôdy bude každopádne trvať tak dva až tri roky,“ dodal Jensen.

K ropnej havárii došlo v pomerne opustenej oblasti pri meste Tioga. Ako uviedli miestne úrady, neboli znečistené žiadne vodné zdroje a únik ropy nezasiahol ani žiadne živočíchy. Podľa ekológov ale obria ropná škvrna, ktorá sa rozkladá na ploche siedmich futbalových ihrísk, zas tak neškodná nie je.

Zdroj: ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.