Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
geoterm Croatia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ martin vmorris (licencia Creative Commons)
28. januára 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

V Turecku by mali vyrásť ďalšie geotermálne elektrárne

Enel Green Power a turecká energetická skupina Uzun podpísali dohodu o rozvoji geotermálnych elektrární v Turecku. Podľa dohody sa zriadi výskumná a prieskumná spoločnosť, ktorú bude vlastniť EGP a turecká energetická skupina Meteor. Podpisom dohody EGP získala aj 142 licencií na geotermálny výskum vo východnom Turecku.

EGP bude spočiatku financovať prvotný výskum a ťažbu na povrchu s cieľom identifikovať oblasti vhodné na geotermálne projekty. Turecký Meteor sa má podieľať na oboch fázach, teda povrchovom výskume aj hĺbkovom vŕtaní. Po identifikovaní vhodných oblastí sa vytvoria ďalšie spoločnosti, ktoré budú riadiť jednotlivé geotermálne projekty.

V súčasnosti majú geotermálne zdroje v Turecku inštalovaný výkon 86 MW. Turecká vláda plánuje do roku 2015 rozšíriť geotermálne elektrárne o ďalších 600 MW.

S cieľom podporiť výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov prijala vláda 29. decembra 2010 zákon, prostredníctvom ktorého môžu „zelené projekty“ získať podporu zo štátu na obdobie 10-tich rokov. Ak sa zároveň v rámci projektu využijú zariadenia vyrobené v Turecku, projekt môže získať zvýšenú podporu po dobu prvých 5-tich rokov svojej realizácie.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.