Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bioplyn
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Ajay Tallam (licencia Creative Commons)
4. októbra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

V trenčianskom okrese vyrastie „bioplynka“

Vo Veľkých Bierovciach v trenčianskom okrese by mala vyrásť bioplynová stanica v hodnote 2,2 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor predložil na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie.

„Bioplynka“ by mala stáť v miestnom priemyselnom parku. Ako palivo bude využívať biomasu z regionálnej poľnohospodárskej výroby – silážnu kukuricu, obilniny, trávnatú senáž, kurací trus a cukrovarnícke odrezky. Spoločne sa za kalendárny rok spracuje 33 tis. ton.

Fermentáciou získaný bioplyn sa bude spaľovať s cieľom vyrábať elektrinu a teplo, pričom z celkového inštalovaného výkonu 999 kW sa veľká časť (845 kW) využije na vykurovanie a produkciu teplej úžitkovej vody. Z biomasy sa bude získavať i organické hnojivo – digestát (fugát).

Výstavba stanice by sa mala začať na začiatku budúceho roka, dokončená by mala byť v priebehu 10 mesiacov.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.