Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. januára 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

V Strážskom chcú postaviť paroplyn za 54 mil. eur

V meste Strážske zrejme vyrastie nová paroplynová elektráreň. Postaviť ju plánuje spoločnosť CPP Zemplín, s.r.o. Investícia do výstavby elektrárne by si mala vyžiadať približne 54 mil. eur. Výkon elektrárne by mal byť na úrovni 70 megawattov.

Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), ročne by mala paroplynová elektráreň vyrobiť vyše 500 tisíc megawatthodín elektrickej energie. S výstavbou paroplynu chce investor začať v polovici tohto roka. Ukončenie výstavby je naplánované o dva roky neskôr. Nový energetický zdroj bude koncipovaný ako výrobná jednotka pozostávajúca zo spaľovacej turbíny s generátorom a spalinovým kotlom, kondenzačnou odberovou turbínou s generátorom a ďalšími doplňujúcimi technologickými zariadeniami nevyhnutnými pre jeho prevádzku.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.