Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dom
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Dom v prírode. Foto: Flickr.com/bentza (Licencia Creative Commons)
16. marca 2012 Ostatné od Energia.skSITA

V SR pribúdajú energetické certifikáty budov

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 12.3.2012

Na Slovensku malo na konci minulého roka 10.771 budov energetický certifikát. Oproti roku 2010, tak ide o nárast o 1429 certifikátov. „Nová budova, ktorá nemá energetický certifikát, by ani nemala byť daná do užívania,“ informoval generálny riaditeľ sekcie výstavby a bytovej politiky Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR Pavol Baxa. (viac informácií)

Mesto a TEHO požiadali o kontrolu v teplárni, ktorá neuznala ich reklamáciu úhrady za dodávky tepla v januári, a požaduje zaplatiť o 788 000 eur viac. (viac informácií)

Utorok – 13.3.2012

Slovenské domácnosti budú mať lacnejší zemný plyn od 12. marca tohto roka. Maximálne ceny plynu sa v priemere znižujú o 5,24 %. (viac informácií)

Bratislava by mala mať svoju bioplynovú stanicu. Súkromný investor plánuje výstavbu v lokalite Vlčie hrdlo. Predpokladaná investícia je približne 4 mil. eur. (viac informácií)

JAVYS dostane v tomto roku z jadrového fondu 25 mil. eur. Najviac z poskytnutých prostriedkov, zhruba 7,5 mil. eur, pôjde na druhú etapu vyraďovania havarovanej jadrovej elektrárne A1 v Jaslovských Bohuniciach. (viac informácií)

Streda- 14.3.2012

Duslo chce postaviť paroplyn za zhruba 58 mil. eur. Chemická spoločnosť ju chce postaviť vo svojom šalianskom závode. Nový paroplynový cyklus by mal mať výkon 62 megawattov. (viac informácií)

Študenti budú analyzovať dáta z urýchľovača častíc v CERN-e. Hlavnou myšlienkou programu je poskytnúť jedinečnú príležitosť pre stredoškolákov pracovať po boku vedcov a vyskúšať si, ako prebieha moderný fyzikálny výskum. Pracovať môžu so skutočnými experimentálnymi dátami z nového urýchľovača častíc, ktoré vedci zaznamenali len pred pár mesiacmi. (viac informácií)

Energetický zdroj v Novej Dubnici vyrába elektrinu a teplo spaľovaním odpadovej biomasy. Kogeneračná jednotka sa inštalovala až po niekoľkých etapách rekonštrukcie, v plnej prevádzke je od februára 2011. Tepláreň pôvodne vyrábala teplo výlučne zo zemného plynu, jej inštalovaný výkon je v súčasnosti 26 MW. (viac informácií)

Odberatelia elektrickej energie pre infláciu zaplatia na tzv. zadný palivový cyklus v koncových cenách elektriny namiesto 3 eur za megawatthodinu 3,07 eur za megawatthodinu dodanej elektriny. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.