Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
manažér vedenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
17. februára 2021 Ostatné od Energia.skSITA

V spoločnosti SEPS sa po výmene členov predstavenstva mení aj vrcholový manažment

Stali sa nimi Peter Dovhun, Marián Širanec, Miroslav Janega, Martin Riegel a Jaroslav Vach. Za predsedu predstavenstva jediný akcionár, teda ministerstvo financií, určil Petra Dovhuna, za podpredsedu predstavenstva Mariána Širanca.

Vymenovali vedenie

Ako informoval vedúci odboru komunikácie Norbert Deák, na utorňajšom zasadnutí predstavenstvo vymenovalo do funkcie generálneho riaditeľa Petra Dovhuna, do funkcie vrchného riaditeľa úseku prevádzky Miroslava Janegu a do funkcie vrchného riaditeľa úseku ekonomiky Jaroslava Vacha.

Vo svojej funkcii zostáva vrchný riaditeľ úseku rozvoja, investícií a obstarávania Martin Riegel.

S účinnosťou od 16. februára 2021 bol poverený riadením úseku ICT Peter Dovhun, úseku Slovenského elektroenergetického dispečingu a obchodu Miroslav Janega, úseku podpory riadenia Jaroslav Vach a úseku stratégie a medzinárodnej spolupráce Martin Riegel.

Spoločná misia

Našou spoločnou misiou bude aj naďalej zabezpečovať spoľahlivú a bezpečnú prenosovú sústavu, jej rozvoj, zároveň dohliadať na hospodárnosť ekonomiky a výdavkov SEPS a vytvárať priestor pre dobrú prácu a sebarealizáciu dnešných i budúcich zamestnancov,“ povedal predseda predstavenstva Dovhun.

V prvom rade sa nové vedenie zameria na nastavenie riadenia a každodenné fungovanie spoločnosti v nových podmienkach.

SEPS prevádzka

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska.

SEPS prevádzkuje spolu 2138 kilometrov vedení s napäťovou hladinou 400 kV, 772 kilometrov 220 kV vedení a 22 elektrických staníc.

Jediným akcionárom spoločnosti SEPS je Slovenská republika, ktorú zastupuje Ministerstvo financií SR.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.