Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

V Spišskej Novej Vsi vymenili takmer celé verejné osvetlenie

Lepšia účinnosť, užší rozptyl svetla a nižší príkon či úspora elektrickej energie. Tieto faktory so sebou priniesla obnova verejného osvetlenia v meste, vymenených bolo viac ako 2600 pôvodných svietidiel. Projekt verejného osvetlenia je realizovaný koncesným spôsobom, čo znamená, že modernizácia a údržba sústavy boli na obdobie desiatich rokov zverejnené koncesionárovi – bratislavskej spoločnosti FIN.M.O.S.

Primátor mesta Ján Volný podotkol, že v rámci obnovy sa vynovilo 95 percent svietidiel, 9200 metrov podzemných káblov a takmer 95 percent rozvádzačov. Išlo o generálnu rekonštrukciu na celom území mesta, pretože niektoré rozvody mali už 40 a viac rokov. V Spišskej Novej Vsi sa nachádza zhruba 3000 svietidiel.

S rekonštrukciou a modernizáciou verejného osvetlenia budú v Spišskej Novej Vsi pokračovať aj v roku 2017. „Na budúci rok je naplánovaná modernizácia aj zvyšných častí sústavy verejného osvetlenia,“ uzavrel Krieger.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.