Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. decembra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

V solárnom parku v Buzitke vybudujú bioplynovú stanicu

Bioplynovú stanicu začnú budovať v marci 2011 vo východnej časti solárneho parku. Investorská spoločnosť plánuje do projektu investovať 3,5 milióna eur. Stanica by mala začať fungovať na jeseň. „Z cukrovej repy, hnoja z hospodárskych zvierat, splesniveného obilia sa anaeróbnou technológiou fermentácie bude vytvárať bioplyn, ktorý sa bude využívať na teplo a to na sušenie reziva, palivového dreva a vykurovanie skleníka. Ten plánujeme postaviť na pestovanie zeleniny ako rajčín či papriky,“ povedal TASR konateľ spoločnosti Jaromír Miklas. Výkon bioplynky bude 999 kilowattov a tepelný výkon 1138 kilowattov.

Investor už má v katastri obce Buzitka vybudované tri fotovoltické elektrárne. Prvú postavili ako prví v okrese Lučenec minulý rok. Firma sa plánuje ďalej zameriavať na montovanie fotovoltických článkov na strechy budov.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.