Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenska elektrizacna prenosova sustava seps.png
Foto: ilustračné, maps.google.com
23. novembra 2023 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave vláda urobila veľké personálne zmeny

V jednom z najväčších energetických podnikoch – v Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave, a.s. (SEPS), nastali veľké personálne zmeny. Jediný akcionár Ministerstvo financií SR vymenil manažérov v predstavenstve, ako aj členov dozornej rady v slovenskom prevádzkovateľovi elektrizačnej prenosovej sústavy.

Podľa rozhodnutia ministerstva, ktoré má agentúra SITA k dispozícii, sa novým predsedom predstavenstva stal oddnes 23. novembra Martin Magáth. Vo funkcii tak vystriedal Jaroslava Vacha.

Podpredsedom predstavenstva sa na základe rozhodnutia jediného akcionára stal Miloš Bikár. Členom predstavenstva je od dnešného dňa aj Vladimír Stúpala. Miroslav Janega a Martin Riegel ako členovia predstavenstva končia. Marián Širanc už nebude podpredsedom predstavenstva spoločnosti SEPS ako doteraz, ale členom predstavenstva zostáva.

Ministerstvo financií vymenilo aj dozornú radu firmy SEPS. Novým predsedom dozornej rady sa stal Radovan Majerský. Ten vo funkcii vystriedal Marcela Klimeka. Ministerstvo financií za nových členov predstavenstva menovalo Pavla Kollára, Ondrej Zaťka, Ivana Kubaša a Ľuboša Hučka. Podpredsedom dozornej rady sa stal spomínaný Pavol Kollár.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.