Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie elektrina pripojenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, gettyimages
14. januára 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

V Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave naďalej zostávajú vo vedení dočasne dosadení manažéri

Ministerstvo financií SR (MF), ako jediný akcionár v spoločnosti SEPS, ich ponechal vo funkcií aj napriek tomu, že v októbri zorganizovalo výberové konanie, ktoré doteraz oficiálne nevyhodnotilo.

Keďže všetci súčasní členovia predstavenstva SEPS úspešne absolvovali výberové konanie, je ich ďalšie pôsobenie v štatutárnom orgáne plne legitímne a v súlade s uznesením vlády ako aj vnútornými zásadami obsadzovania štatutárnych orgánov, ktoré hovorí, “…ak člen predstavenstva obsadený takýmto (dočasným) spôsobom uspeje vo výberovom konaní, bude potvrdený vo funkcii.”,“ vysvetlil pre agentúru SITA tlačový odbor ministerstva financií.

Zvýšenie efektivity

Zároveň ministerstvo realizuje v SEPS v spolupráci s poradenskou spoločnosťou Boston Consulting Group a pri zapojení Útvaru hodnoty za peniaze projekt na ďalšie zvýšenie efektivity v podniku.

Prihliadajúc na kvalitu ďalších viacerých úspešných uchádzačov a ich možné využitie či uplatnenie v spoločnosti očakávame skoré pozitívne ukončenie uvedeného projektu aj za účelom finálnej optimalizácie organizačnej štruktúry v spoločnosti SEPS, ako aj počtu členov a obsadenia predstavenstva,“ dodalo ministerstvo s tým, že po ukončení projektu verejne oznámia celkové finálne obsadenie predstavenstva SEPS.

Predstavenstvo SEPS

Októbrového výberového konania za členov predstavenstva SEPS sa zúčastnilo 60 uchádzačov a úspešne ho absolvovalo 25 uchádzačov.

Domnievame sa, že ide o jedno z najúspešnejších výberových konaní v štátnych spoločnostiach vôbec,“ uzavrel rezort financií.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.