Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fotovoltika slnecná energia panely
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
20. decembra 2022 Obnoviteľné zdroje OZESlnečná energia od Energia.skSITA

V Rimavskej Sobote má vyrásť nová fotovoltická elektráreň s výkonom takmer 10 megawatt

Novú fotovoltickú elektráreň s predpokladaným výkonom 9,99 megawatt chce v Rimavskej Sobote postaviť súkromná bratislavská spoločnosť Enery Slovakia s.r.o. Ako vyplýva zo zámeru predloženého touto spoločnosťou na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), výstavba je naplánovaná na pozemku o výmere približne 10,5 hektára na východnom okraji mesta mimo zastavaného územia.

Realizáciou navrhovanej činnosti dôjde k vytvoreniu približne dvoch pracovných miest v rámci spoločnosti Enery Slovakia a dvoch pracovných miest pre miestnych obyvateľov. Náplňou práce miestnych zamestnancov budú sezónne práce spojené s kosením trávnatých plôch areálu.

Predmetom činnosti je ekologická produkcia elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov priamou premenou slnečnej energie. Cieľom je podpora rozvoja udržateľnej obnoviteľnej energetiky na Slovensku. Navrhovaná technológia zabezpečí zmenu jednosmerného prúdu na striedavý prúd a ďalšie elektrické zložky,“ uvádza sa v predloženom zámere s tým, že vyprodukovaná elektrická energia bude prioritne dodávaná do verejnej distribučnej siete.

Výstavbu fotovoltickej elektrárne chce investor realizovať po ukončení EIA a získaní nadväzujúcich potrebných povolení. „Celkové náklady budú bližšie špecifikované v ďalších stupňoch povoľovania,“ uvádza investor v zámere.

Spoločnosť Enery Slovakia s.r.o. bola podľa Obchodného registra SR založená v máji 2021, pričom jej jediným spoločníkom je rakúska spoločnosť Enery Development GmbH z Viedne. Firma má základné imanie 5 000 eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.