Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zelena energia oze obnovitelne zdroje dotácie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
13. augusta 2020 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

V rámci projektu Zelená domácnostiam II už SIEA rozdala domácnostiam viac ako 15 miliónov eur

Nové poukážky na tepelné čerpadlá z projektu Zelená domácnostiam II v celkovej hodnote 1 080 938 eur už zaslala energetická agentúra 369 domácnostiam. Vo štvrtok vydá aj ďalšie poukážky, a to na slnečné kolektory a kotly na biomasu. Prostredníctvom inovovaného informačného systému vydá SIEA vo štvrtok 13. augusta 2020 približne 325 poukážok na slnečné kolektory a 210 poukážok na kotly na biomasu.

Domácnosti môžu žiadosti čakajúce v zásobníkoch do vydania poukážky upraviť. Ak inštaláciu nestihnú zrealizovať do troch mesiacov od vydania poukážky, môžu žiadosť pred vydaním poukážky zrušiť a obratom si podať novú, ktorá sa zaradí v zásobníkoch na koniec. Všetky žiadosti, ktoré sú v zásobníkoch, budú postupne uspokojené, sľubuje energetická agentúra.

Systém sme nastavili flexibilne, k rýchlejšiemu využitiu európskej podpory môžu zásadne prispieť samotné domácnosti a zhotovitelia. Ak sú zariadenia k vydaným poukážkam nainštalované, pomôže, ak zhotovitelia žiadosti o preplatenie a dokumentáciu odovzdajú SIEA čím skôr. Čím viac vydaných poukážok bude skôr využitých, tým rýchlejšie uspokojíme všetkých záujemcov zaregistrovaných v zásobníkoch. Našou snahou je sprístupniť podporu čo najširšiemu okruhu domácností,“ zdôraznil generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš.

Stav žiadostí

Na stránke projektu je možné sledovať stav žiadostí čakajúcich v zásobníkoch, aj to, ako pri danom zariadení klesá množstvo poukážok v obehu.

V harmonograme sú zverejnené odhady počtu poukážok, ktoré budú postupne vydávané. Podľa toho môže domácnosť orientačne zistiť, kedy poukážku dostane. Nové poukážky na fotovoltické panely budú vydané v priebehu pár týždňov,“ konštatoval vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Národný projekt Zelená domácnostiam II má prispieť predovšetkým k plneniu tých ukazovateľov Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktoré sa týkajú zvýšenia inštalovaného výkonu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.