Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Javys jadrova a vyradovacia spolocnost.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.javys.sk
27. septembra 2021 Jadrová energia od Energia.skSITA

V prvom polroku bola prevádzka jadrových zariadení spoločnosti JAVYS stabilná

Nevyskytla sa žiadna radiačná nehoda, ani radiačná havária. „Na základe výsledkov polročnej správy za rok 2021 zosumarizovanej a prerokovanej v septembri 2021, nedošlo v priebehu prvých šiestich mesiacov roku 2021 k žiadnej udalosti s vplyvom na pracovné a životné prostredie,“ informovala hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Spoločnosť JAVYS celoročne monitoruje vplyv jadrových zariadení, ktoré prevádzkuje v lokalitách Jaslovské Bohunice a Mochovce na pracovné a životné prostredie.

Súhrnná správa za prvý polrok 2021 poukazuje na dlhodobé trendy vybraných monitorovaných veličín v životnom prostredí a v okolí jadrových zariadení a porovnáva stav nameraných hodnôt s definovanými autorizovanými limitmi,“ konštatovala Žiaková.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.