Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
**
Foto: ilustračné, GettyImages
19. júna 2020 Obnoviteľné zdroje OZEBiomasa od Energia.skSITA

V projekte Zelená domácnostiam II získalo poukážky 300 domácností, žiadosti môžete stále podávať

Záujem domácností o podporu na výmenu starých neekologických kotlov na uhlie za kotly na biomasu pretrváva. Maximálny príspevok na inštaláciu moderných kotlov na drevo, štiepku alebo pelety, ktoré spĺňajú požadované technické podmienky, je 1 500 eur,“ informuje SIEA.

Celková hodnota 300 nových poukážok, ktoré agentúra vydala 18. júna tohto roku, je 448,5 tisíca eur.

Inštalácia zariadení

Domácnosti, ktoré poukážku získali, majú teraz tri mesiace na inštaláciu zariadení. Ďalších viac ako 100 domácnosti, ktorých žiadosti čakajú v zásobníku, má istotu, že ich poukážky budú vydané a môžu sa na inštaláciu pripraviť.

Ak budú chcieť zmeniť zariadenie, informačný systém im to umožní až do vydania poukážky. Žiadosti je možné naďalej podávať. „Tento rok plánujeme pre kotly vydať ďalšie poukážky v hodnote viac ako 750-tisíc eur,“ uviedol hovorca SIEA Stanislav Jurikovič.

Podávanie žiadostí pre slnečné kolektory sa otvorí v pondelok 22. júna o 15.00, pre tepelné čerpadlá v stredu 24. júna a pre fotovoltické panely v pondelok 29. júna tohto roku.

Využívanie OZE

Momentálne je z projektu Zelená domácnostiam II podporených viac ako 7-tisíc zrealizovaných inštalácií zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Celková suma preplatených poukážok je viac ako 14 miliónov eur.

Národný projekt Zelená domácnostiam II má prispieť predovšetkým k plneniu tých ukazovateľov Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktoré sa týkajú zvýšenia inštalovaného výkonu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. V rámci projektu budú do roku 2023 podporené inštalácie s celkovým inštalovaným výkonom 140 MW.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.