Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
obnovitelné zdraoje zelená domácnostiam energia dotácie slnecné kolektory
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
27. novembra 2020 Obnoviteľné zdroje OZEBiomasa od SITASITA

V projekte Zelená domácnostiam II si domácnosti rozdelili už viac ako 20 miliónov eur

Počas jedného roka podporila Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) inštaláciu viac ako 10 tisíc zariadení.

Prostriedky z Európskeho fondu regionálneho rozvoja domácnosti využili na nákup 3 342 tepelných čerpadiel, 3 245 slnečných kolektorov, 1 921 fotovoltických panelov a 1 550 kotlov na biomasu,“ informoval SIEA.

Celkom je na podporu inštalácií v projekte Zelená domácnostiam II vyčlenených 37 miliónov eur.

Kotly na biomasu a slnečné kolektory

Nové poukážky na kotly na biomasu a slnečné kolektory počas niekoľkých dní doručia ďalším domácnostiam. Na inštaláciu zariadení majú päť mesiacov.

Vo štvrtok 26. 11. 2020 o 11. hodine budú vydané poukážky ku všetkým žiadostiam o podporu inštalácie kotlov na biomasu a slnečných kolektorov, ktoré budú v tom čase v zásobníkoch,“ podotkla energetická agentúra.

Aktuálne je zaregistrovaných 147 žiadostí na kotly na biomasu a 10 žiadostí k slnečným kolektorom.

Zásobník pre slnečné kolektory

Tohtoročné oprávnené obdobie projektu, v rámci ktorého je možné nové žiadosti registrovať a poukážky vydávať, sa končí prvý decembrový deň o 15. hodine. Do tohto termínu zostáva otvorený zásobník pre slnečné kolektory.

Ak do 11. hodiny dopoludnia pribudnú do zásobníka ďalšie žiadosti, systém k nim automaticky vydá poukážky,“ podotkla SIEA.

Tohtoročné zásobníky pre tepelné čerpadlá, kotly na biomasu a fotovoltické panely sú už naplnené. Registrácia nových žiadostí sa znovu otvorí začiatkom roka 2021.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.