Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Projekt vystavby noveho zdroja tepla pre mesto prievidza.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk
28. marca 2022 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

V Prievidzi môže byť spustený nový projekt zdroja tepla pre mesto, už má stavebné povolenie

Ako na rokovaní mestského zastupiteľstva informoval poslancov Rastislav Januščák zo spoločnosti Prievidzské tepelné hospodárstvo (PTH), projekt už má právoplatné stavebné povolenie. Vysporiadané sú tiež všetky pozemky pre jeho realizáciu.

Financovanie projektu

Financovanie projektu za 18,5 milióna eur je plánované čiastočne z nenávratného finančného príspevku z fondov Európskej únie a čiastočne bankovým úverom.

Podľa Januščáka firma PTH oslovila na úverové financovanie projektu štyri bankové inštitúcie, pričom najlepšie podmienku poskytla Slovenská sporiteľňa.

Aktuálne dávame dokopy posledné záležitosti pre finalizáciu úverovej zmluvy, ktorá by mala byť podpísaná v priebehu apríla,“ dodal Januščák.

V areáli bývalej bane

Dôvodom rozsiahlej investície je ukončenie výroby tepla z domáceho uhlia v 14 kilometrov vzdialenej Elektrárni Nováky na konci roka 2023.

Nový zdroj tepla bude pozostávať zo základného zdroja situovaného v areáli bývalej bane Cigeľ a špičkového zdroja situovaného v meste Prievidza.

Prípravné práce

Na prípravné práce k projektu zatiaľ investor vynaložil viac ako 860-tisíc eur, predovšetkým na dokumentáciu pre územné rozhodnutie a stavebné povolenie.

Bolo ukončené výberové konanie na dodávateľa prívodného plynového potrubia a k záveru sa blíži aj výber dodávateľa na stavbu nového záložného zdroja v Prievidzi. Otvorené sú verejné obstarávania na výstavbu tepelného napájača z bane Cigeľ a kogeneračnej jednotky,“ priblížil aktuálny stav Januščák.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.