Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. mája 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

V parlamente sa diskutovalo o Gabčíkove

„Buď sa tieto tendencie stretnú a obchod bude, alebo sa nestretnú a obchod nebude. Najhrubšou lžou Roberta Fica je teda výrok, že sme predali 66 percent SE hlboko pod cenou a dôkazom má byť urýchlené následné precenenie majetku SE. Vo vládnej Informácii o privatizácii, ktorú predložili do parlamentu, však o tom nie je ani veta. Nedal to na papier, lebo je to obrovský nezmysel,“ myslí si Dzurinda.

Dzurinda: Predaj SE prebehol štandardne

Podľa jeho slov on osobne nebol za posledných desať rokov, ktoré od privatizácie ubehli, napádaný, aby zdôvodňoval predajnú cenu. „Bol som napádaný privatizáciou ako takou, ale že som predal SE pod cenu, to som sa dozvedel až minulý mesiac. To, čo predviedol Fico pred mesiacom, keď na nás nabrýzgal, nemá s princípmi demokracie nič spoločné. Použil špinavú demagógiu a lži najväčšieho formátu bez možnosti, aby sa opozícia mohla vyjadriť,“ vysvetlil Dzurinda motiváciu, prečo si vôbec od vlády informáciu o privatizácii vypýtal.

Podľa Dzurindu sa Fico tvári, že v národnoštátnom záujme vybojoval pre SR obrovské víťazstvo v podobe prebratia správy nad vodnou elektrárňou Gabčíkovo. „Zdá sa mi, že presný opak je pravdou. Fico poškodil národné a štátne záujmy SR, lebo to, čo vláda urobila, nepovedie k ziskom, ale k stratám pre Slovensko,“ uzavrel s tým, že konkrétnejší bude vo štvrtok (28.5.), kedy bude jeho vystúpenie v pléne pokračovať. Do rozpravy je okrem neho písomne prihlásených päť členov snemovne, následne bude možnosť prihlásiť sa ústne.

Fico: Privatizáciou SE prišla SR o 800 mil. eur

Fico dnes v prejave povedal, že SR prišla pri privatizácii SE o 800 miliónov eur alebo vtedajších 24 miliárd slovenských korún. „Verím, že tento skutok bude preverený,“ podčiarkol premiér. Týka sa to pritom podľa jeho slov pomerne veľkého počtu poslancov, ktorí sú aj dnes v parlamente a v tom čase mali politickú zodpovednosť. Vymenoval napríklad Dzurindu, ministra financií Ivana Mikloša, šéfa rezortu spravodlivosti Daniela Lipšica, predsedu parlamentu Pavla Hrušovského či podpredsedu NR SR Bélu Bugára.

Map vk ed

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.