Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. apríla 2015 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

V Oslanoch zmodernizujú verejné osvetlenie za viac ako 200.000 eur

„Predmetom projektu je komplexná rekonštrukcia verejného osvetlenia v obci. Nakoľko je súčasný technický stav osvetlenia havarijný, rozsah činností potrebných na zabezpečenie trvalej funkčnosti a energetickej efektívnosti je nad rámec bežnej údržby. Z tohto dôvodu je komplexná rekonštrukcia nevyhnutným krokom,“ uvádza obec na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Samospráva Oslian už aj uzavrela zmluvu s dodávateľom prác, projekt zrealizuje firma z Ivanky pri Dunaji za 230.333,76 eura s daňou z pridanej hodnoty. Investíciu bude financovať z fondov Európskej únie. Nenávratný finančný príspevok z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast, prioritná os Energetika, predstavuje 249.726,50 eura. Celkové oprávnené výdavky schválil rezort hospodárstva ako riadiaci orgán OP vo výške 262.870 eur.

Rekonštrukcia osvetlenia by mala byť podľa platnej zmluvy o dielo dokončená ešte tento mesiac.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.