Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. septembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

V oblasti ťažby ropy a plynu v Severnom mori zrušili v Británii 5500 miest

Prepad cien ropy najviac pocítili práve firmy pôsobiace v Severnom mori. Na jednej strane, ceny pre ne kľúčovej ropy Brent klesli od júna 2014 takmer o 55 % a na druhej, tieto firmy majú jedny z najvyšších prevádzkových nákladov v ropnom priemysle.

„Bohužiaľ, to od konca roka 2014 viedlo k strate približne 5500 pracovných miest,“ povedal výkonný riaditeľ OGA Andy Samuel v prvej správe sumarizujúcej niekoľko mesiacov existencie novej organizácie. Znižovanie počtu pracovných miest postupne oznámili všetky firmy ťažiace v Severnom mori. Urobila tak Shell, ako aj BP, Chevron či ConocoPhillips.

Produkcia ropy v Británii klesla od začiatku ťažby v polovici 70. rokov minulého storočia na svoje minimum. Dôvodom je postupné vyčerpávanie tamojších ložísk. Nedávno dve spoločnosti oznámili plány predčasne ukončiť ťažbu z ložísk v Severnom mori. To ešte zvyšuje tlak na OGA, keďže inštitúciu založili práve s cieľom pomôcť firmám pôsobiacim v Severnom mori vyťažiť z oblasti maximum.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.