Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
solarny panel
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ Pink Dispatcher (licencia Creative Commons)
7. decembra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

V obci Hlinné sa spúšťa fotovoltaická elektráreň

V priemyselnom areáli obce Hlinné sa spúšťa do prevádzky nová fotovoltaická elektráreň. Ročne bude vyrábať zhruba 1 milión kilowatthodín elektrickej energie. Celková výška vstupnej investície predstavuje zhruba 2,5 milióna eur.

Výroba elektrickej energie sa bude realizovať prostredníctvom 4.162 kusov monokryštalických fotovoltaických panelov. Podľa manažéra celého projektu Michala Kandalu nejde o pohyblivé, ale o statické zariadenia. Nachádzajú sa na ploche 2,5 hektára.

Vyprodukovaná elektrická energia bude následne smerovať do siete Východoslovenskej distribučnej spoločnosti.

Súkromná spoločnosť si prenajala od obce pozemky na výstavbu a prevádzku elektrárne na obdobie 15 rokov. „Na sklonku novembra získala stavba právoplatné kolaudačné rozhodnutie, prevádzka by mala byť spustená v najbližších dňoch po ukončení funkčných skúšok zdroja zo strany Východoslovenskej distribučnej spoločnosti,“ informoval manažér projektu Michal Kandala.

Prevádzka elektrárne bude nízkonákladová. O chod a údržbu elektrárne sa budú starať dvaja stáli zamestnanci.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.