Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ohen - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: Spaľovanie biomasy v kotolni. Foto: (c) SITA / Viktor Zamborský.
4. apríla 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

V Nových Zámkoch začína výstavba kotolne na biomasu

V Nových Zámkoch chcú začať kúriť biomasou a znížiť tak spotrebu zemného plynu. V meste v priestoroch existujúcej teplárne pribudne nový kotol. Investícia sa vyšplhá na 4,5 mil. eur.

Podľa konateľa investorskej spoločnosti Štefana Tótha, okrem modernizácie systému výroby tepla v Nových Zámkoch by sa mali znížiť prevádzkové náklady na vstupné suroviny a súčasne sa zníži spotreba zemného plynu. Nový kotol bude podľa odhadov spaľovať takmer 17 tis. ton štiepky ročne. Drevnú štiepku plánuje prevádzkovateľ odoberať od viacerých dodávateľov. Celkový výkon kotolne bude 6 MW.

Väčšinovým vlastníkom investorskej spoločnosti je Mesto Nové Zámky. Teplárenská spoločnosť zásobuje v meste takmer 5 tis. bytových a nebytových priestorov.

Text: TASR, energia

Ilustračné foto: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.